כריכת ספרים

תנא הינו בית מלאכה יחודי בנוף הישראלי והעולמי.

בבית המלאכה אנו מפיקים בעבודת יד ובאיכות בלתי מתפשרת ספרי צילום, תיקי עבודות ומארזים לספרים ותמונות ברמה הגבוהה ביותר. עולם היצירה של כורך ספרים בתנא עשיר ומגוון והוא כולל ידע עצום בחומרים, טכניקות הדפסה, עיבוד תמונה ממוחשב, הבאה לדפוס וכמובן טכניקות כריכה מסורתיות ומתקדמות. הפקת ספר בתנא כוללת מפגש עם הלקוח בשלבים שונים של בניית התוכן – לעיתים התוכן מסופק ברמה כזאת או אחרת על ידי הלקוח ולעיתים אני מייצרים יחד את התוכן. תהליך עיבוד ועיצוב החומר לכדי ספר נעשה בצורה ממוחשבת תוך הקפדה על דיוק גרפי/צילומי מירבי ותוך שימוש בציוד מכוייל ומקצועי.

הדפסת הספר

שלב הדפסת הספר עובר דרך בחירות שונות הנעשות לפי התוצאה הסופית הרצויה, תוך הקפדה על סטנדרטים בלתי מתפשרים בכל טכניקה נבחרת. כריכת ספר בתנא כוללת 3 ערוצי הדפסה עיקריים:

יצירה
תהליך הפקת הספר בפועל כולל שילוב של כל האלמנטים בצורה מיטבית. חלק רב מהחומרים מיובא מאירופה ומארה”ב וכולל תהליך חיפוש מדוקדק. בחלק מהפרוייקטים אנחנו נעזרים באנשי מקצוע כמו צורפים, נגרים ואחרים ליצירת חלקים מהספר או המארז.
חומרים
נגזור מבניית הקונספט החלטות על חומרים להפקת הספר והמארז, טכניקת ההדפסה, סוג הנייר, עימוד תוכן הספר, סוג הכריכה וחומרי הכריכה – עור כריכה מיובא, בדי כריכה מהודרים וחומרים אחרים.
גיבוש קונספט
תהליך ההפקה מתחיל בהכירות עם צרכי הלקוח ובנסיון להבין את המטרה שעבורה נפיק את הספר. גיבוש הקונספט והצורה לספר על כל חלקיו יסכם את תהליך החשיבה.
הדפסת הספר

שלב הדפסת הספר עובר דרך בחירות שונות הנעשות לפי התוצאה הסופית הרצויה, תוך הקפדה על סטנדרטים בלתי מתפשרים בכל טכניקה נבחרת. כריכת ספר בתנא כוללת 3 ערוצי הדפסה עיקריים:

הזרקת דיו
גולת הכותרת של טכניקות ההדפסה השונות בתנא, הדפסה במדפסת הזרקת דיו של חברת אפסון בעלת דיו ארכיבי/פיגמנטי על נייר כותנה. כל הדפסה נעשית ידנית ועוברת תהליך של ציפוי חומר הגנה מפני טביעות אצבע ופגיעה בהדפס הסופי.
נייר צילום סמי מט
בחירה אידיאלית למראה עמוק ואיכותי של צילום, מודפס על נייר פוטו של פוג’י ומוצמד על לוח מוזיאלי בעובי 1.2 מ”מ למראה עדכני ויוקרתי.
אינדיגו – דפוס דיגיטלי
דפוס דיגיטלי אינדיגו – הדפוס הדיגיטלי המתקדם ביותר בעולם כיום. בחירת נייר ההדפסה היא תהליך קריטי בהפקת הספר, טקסטורת הנייר, עובי הנייר, הגוון, כל אלו משפיעים על התוצאה הסופית .אנו משתמשים בנייר מהחברות המובילות בעולם ובעיקר מחברת Fedrigoni  האיטלקית.
צרו קשר